Rok: 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na   XV Niedzielę Zwykłą 14 lipca 2019 r.

1. W poniedziałek Kościół wspomina w liturgii Św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek obchodzi wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej, w sobotę wspomnienie Św. Czesława, prezbitera.
  2. Wierzę, że nadejdzie ten dzień, iż mój syn doświadczy autentycznego spotkania z Chrystusem. W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Moje dziecko nie chce chodzić do kościoła” oraz artykuły: „Módlcie się za swoje dzieci”, „Okryci szatą Maryi”, „Bezpieczne wakacje” i „Ukochana Wezuwiusza”. –   Był ascetą, dobrotliwym proboszczem, niezmordowanym spowiednikiem. Właśnie zakończył się diecezjalny etap jego procesu beatyfikacyjnego. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł: „Zwyczajnie dobry ksiądz”, artykuł „Bo życie jest żywe” – w którym o wartości każdego życia, działalności kliniki Budzik i szukaniu skutecznych metod wybudzania ze śpiączki  opowiada Ewa Błaszczyk.  – Mój lud jest niewinny. Zabijcie mnie zamiast nich – mówił do Niemców proboszcz z Civetelli. Żołnierze z oddziału walczącego z partyzantką nie chcieli go słuchać. Polecamy też ciekawy artykuł w „Gościu Niedzielnym”: „Ostatnia wojna ks. Lazzeriego”.
  1. Solenizantom i  jubilatom  tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Św. Patronów.