Rok: 2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE Na   XXVI Niedzielę Zwykłą 27 września 2020 r.

1. W poniedziałek Kościół wspomina w liturgii Św. Wacława, męczennika, we wtorek obchodzi święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie Św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  2. Dzisiaj po Mszy św. celebrowanej o 9:30 odbędzie się w kościele spotkanie z dziećmi z klas III i ich rodzicami.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w różańce i przyjście z nimi na tę Mszę św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami i złożenie deklaracji.
  4. Za tydzień, w I niedzielę października, o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą, która przyjmie Sakrament Bierzmowania w 2021 roku.
  5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6:30 i po południu od 16:00.
  6. Rozpoczynamy we czwartek miesiąc modlitwy różańcowej. Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana od wtorku 1 października o godz. 17:00 a po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

Do rozważania poszczególnych dziesiątków różańca zapraszamy według następującego porządku:

niedziela               – Młodzież z KSM.

poniedziałek         – Młodzież przygotowująca się do Sakramentu

Bierzmowania

wtorek                 – Szkoła Podstawowa nr 1

środa                            – Ministranci

czwartek              – Młodzież ze szkół średnich

piątek                  – Szkoła Podstawowa nr 2

sobota                  – Koła Różańcowe

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej i Różańcu prosimy Koła

Różańcowe o dokonanie zmiany tajemnic.

1. Od kilkunastu już lat w pierwszą sobotę października odbywała się w naszej diecezji pielgrzymka Kół Różańcowych do któregoś z naszych diecezjalnych sanktuariów i na te pielgrzymki z naszej parafii zawsze wyjeżdżaliśmy. W tym roku miała być pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Ponieważ Powiat Kielecki jest obecnie w strefie żółtej pielgrzymka nie odbędzie się. Do Piekoszowa przybędą w sobotę 3 października tylko Róże Żywego Różańca pochodzące z tej wspólnoty parafialnej. O godzinie 12.00 Biskup Jan Piotrowski z Arcybiskupem Tomaszem Petą z Kazachstanu sprawować będą tam Mszę św. Całość wydarzenia będzie transmitowana na stronie internetowej Parafii Piekoszów już od godz. 10.30 wraz z konferencją oraz wspólnie odmówionym różańcem o godzinie 11.15. Zachęcamy, by w miarę możliwości, w duchowy i wirtualny sposób uczestniczyć w tej pielgrzymce.
  2. Jest jednym z najpopularniejszych świętych. Książki poświęcone jego osobie wypełniłyby po brzegi kilka bibliotek. Wydawać by się mogło, że wiemy o nim wszystko, ale czy na pewno? W „Niedzieli” polecamy artykuły poświecone Św. Ojcu Pio: „Sensacja prowadząca do Chrystusa” i „Nowe cuda świętego stygmatyka”.

Jest mnóstwo duchów niebieskich. Te które kontaktują się z ludźmi, jaśnieją potężnym  blaskiem. Blasku innych byśmy nie znieśli. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o aniołach: „Anioł bliski ciału” oraz artykuł o tajemnicy spowiedzi zatytułowany: „Za nic nie powiem”.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności.