OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE na   XXIX Niedzielę Zwykłą 18 października  2020 r.

 

  1. W poniedziałek wspomnienie w liturgii bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, we czwartek wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

  1. Według ostatnich decyzji władz państwowych obowiązują nas nowe przepisy dotyczące liczby wiernych w kościołach. Ponieważ jesteśmy w strefie czerwonej w kościele może być 1 osoba na 7 m2.  Nasz kościół ma 452 m2 powierzchni użytkowej. Może więc brać w nim udział we Mszy św. 65 osób. Do liczby tej nie wlicza się kapłanów oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu wymaganego odstępu między wiernymi. Przypominamy, że w kościołach, tak jak we wszystkich miejscach publicznych istnieje obowiązek noszenia maseczek. Nie dotyczy to duchownych sprawujących obrzędy liturgiczne. Prosimy o dostosowanie się do tych wymogów.
  2. W Kościele rozpoczął się Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja poślij mnie”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki i ofiarami składanymi dziś na tacę wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach, którzy bywali u nas: o ks. Romanie Ciupace, który bywał u nas jako kierownik Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę i głosił u nas kazania a obecnie jest misjonarzem w Afryce, w Tanzanii i jako misjonarz również kilka lat temu był u nas, pamiętajmy o Siostrze Judycie Bożek z Zambii, którą gościliśmy u nas sześć razy, o Ojcu Andrzeju Kobylińskim ze Zgromadzenia OO. Klaretynów, który 25 lat pracował na Wybrzeżu Kości Słoniowej a od 4 lat pracuje w Burkina Faso, również w Afryce. O. Andrzej był u nas pięciokrotnie ostatnio w lipcu ubiegłego roku. Dzisiejszy Różaniec ofiarujemy za tych misjonarzy. Nasz Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski przez kilkanaście lat był misjonarzem w Afryce, w Kongo i kilka lat w Ameryce Południowej w Peru. Ksiądz Biskup rozumiejąc potrzeby misji wydał rozporządzenie, by w kościołach naszej diecezji w pierwszy piątek miesiąca była zbierana taca na misje. Za wszystkie ofiary na misje składane w I piątki miesiąca i za ofiary złożone dzisiaj na tacę, która przeznaczona jest na misje składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Przed zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przypominamy o porządkach na cmentarzu. Prosimy o wynoszenie śmieci: zniczy, plastikowych wazonów czy innych elementów ze szkła i plastiku do kontenerów, natomiast nie wrzucajmy tam liści. Liście i chwasty proszę wysypywać na podstawioną w tym celu przyczepę.
  4. Bóg zapłać wszystkim. którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w obchodach Dnia Papieskiego. Bóg zapłać orkiestrze i pocztowi sztandarowemu z KSM. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzieży z KSM Bóg zapłać również za prowadzenie wieczornej adoracji i zbieranie ofiar. Zebraliśmy 1930 zł.
  5. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Kartki są na stoliku z prasą.
  6. W „Niedzieli” polecamy artykuły: „Jan Paweł II wyprzedził swój czas” i „Dla Havla to był cud” a w „Gościu Niedzielnym” artykuły: „Papież odczytywany na nowo” i „Smaki wiary w Afryce”.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego

           błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności.