OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE na XIX Niedzielę Zwykłą 7 sierpnia 2022 r.

  1. W poniedziałek Kościół wspomina w liturgii Św. Dominika, prezbitera, we wtorek obchodzi święto Św. Teresy Od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, w środę święto Św. Wawrzyńca, diakona, w sobotę wspomnienie Św. Klary.
  2. W sobotę przypada dzień objawień fatimskich. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i na Nabożeństwo Fatimskie.
  3. Dzisiaj, jak w każdą I niedzielę miesiąca, o godz. 16:00 Różaniec dla Kół Różańcowych, Nieszpory Niedzielne i zmiana tajemnic.
  4. Gościmy dzisiaj w Skale Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. W godz. od 10:00 do 13:00 zatrzyma się na postój w Skale wspólnota III „Podgórska” a od 13:00 do 15:00 wspólnota I „Prądnicka” pielgrzymki. Bardzo prosimy, by tak jak w minionych latach, przed pandemią, przychodzić pod kościół i zapraszać pielgrzymów do siebie na posiłek.
  5. Nie należał do osób wybitnie uzdolnionych, nie był erudytą ani nawet wytrawnym kaznodzieją, a mimo to dzięki niemu nawróciło się tysiące grzeszników. W „Niedzieli” polecamy artykuł Poświęcony Św. Janowi Marii Vianneyowi zatytułowany: „Cały osioł Boga” oraz artykuły: „Siła napędowa” „Czekamy na kanonizację” i „Jak mu pomóc?”

W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły: „Tydzień męczenników”, „Chciałam walczyć ze smokami” oraz „Słowo z mocą”.

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego i szczęśliwego tygodnia.