ORSZAK TRZECH KRÓLI W SKALE

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbywał się pod hasłem: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Hasło ma nam przypomnieć o Gwieździe Betlejemskiej, która prowadziła Mędrców do miejsca narodzin Jezusa.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta. Trzej królowie symbolizujący Europę, Azję i Afrykę podążą za gwiazdą w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla. Przemarsz zakończył się w kościele przy Stajence, gdzie Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary i oddali pokłon Dzieciątku Jezus. Do orszaku może przyłączyć się każdy. 

Idąc za Bożym światłem, wspólnie oddaliśmy hołd wcielonemu Słowu, które objawiło się narodom.Niech ten Orszak będzie znakiem jedności rodzin i naszej społeczności w codziennym poszukiwaniu Chrystusa i w dawaniu współczesnemu światu świadectwa o Jego miłości. Niech Bóg Nam błogosławi!