Pielgrzymka – Stolice Nadbałtyckie​: Kłajpeda – Ryga – Tallin – Wilno – Troki

Termin: 20-26.08.2024
Koszt: 2900 zł + 130

ZAPISY : 721-134-144

Pozostały 2 wolne miejsca

Nadbałtyckie perełki
Kłajpeda Ryga – Tallin – WilnoTroki

Pięć jakże bardzo różniących się od siebie miast. Trzy z nich mają jedną wspólną cechę  – są położone nad Bałtykiem. Kłajpeda nowoczesne miasto portowe,  założone przez Kawalerów Mieczowych. Ryga – stolica Łotwy ze wspaniałym starymi miastem, pełnym historycznych obiektywów. Tallin – stolica Estonii, najmniejszego z nadbałtyckich krajów, stare hanzeatyckie miasto, otoczone średniowiecznymi murami.  Wilno – obecna stolica Litwynajpiękniejszą starówką,  dawne miasto Giedyminaoraz pierwsza stolica Litwy Troki.

Dzień 1 (20.08.2024)

Wyjazd ze Skały przez Kielce o godz. 4:00. Przejazd doSanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie  na Warmii i Mazurach miejsca objawień Matki Bożej. Możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godzinie 12:00. Czas wolny na osobistą modlitwę w tym szczególnym miejscu. Przejazddo Kłajpedy – litewskiej perełki turystycznej nad morzem bałtyckim.Obiadokolacja w restauracji na mieście Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie nocleg.

Dzień 2 (21.08.2024)

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek, przeprawa na Mierzeję Kurońską gdzie znajdziemy malownicze wydmy i przepiękne kolorowe rybackie chaty, wspaniałe plaże i czyste morskie powietrze. W dawnej twierdzy pruskiej Kopgalis znajduje się Litewskie Muzeum Morza,  obok muzeum mieści się Delfinarium gdzie z zapartym tchem można oglądać tych wspaniałych aktorów. Wrażenia z występu trwającego około godziny są niesamowite. Powrót do Kłajpedy, spacer po starówce, zobaczymysecesyjne kamieniczki z muru pruskiego oraz teatr, który zasłynął z przemówienia Hitlera w marcu 1939 roku w dzień po anektowaniu Kłajpedy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (22.08.2024)

Śniadanie. Przejazd na Górę Krzyży (Szawle) –jedyne w swoim rodzaju sanktuarium pod gołym niebem, symbol katolickiej Litwy.Następnie przejazd  do Rundale i zwiedzanie barokowego pałacuzaprojektowanego przez znakomitego architekta rosyjskiej rodziny carskiej – Rastrellego (projektował m.in. Ermitaż, Carskie Sioło). Przejazd do hotelu w Rydze. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych spacer po starówce wieczorową porą!

Dzień 4 (23.08.2024)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Łotwy z przewodnikiem. W programie: Zamek, Stare Miasto, kamieniczki „Trzej Bracia” komplekstrzech średniowiecznych domów mieszkalnych Rydze przy ulicy Mazã Pils, Mała i Wielka Gildia, Dom Czarnogłowych w budynku tym podpisano traktat ryski, kończący wojnę polsko – bolszewicką z lat 1919 – 1920, ratusz, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, budynek parlamentu, Katedra Luterańska, secesja w Rydze. Czas wolny. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg lub wieczorne spacery po Starówce….

Dzień 5 (24.08.2024)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Estonii – miasta kamienic z czerwonymi dachami, miasta baszt i wież, zwanego „Florencją Północy”. W 1997 r. średniowieczna zabudowa Starego Miasta została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie stolicy Estonii z lokalnym przewodnikiem: Górne i Dolne Stare Miasto, Wzgórze Tommpea,najdłuższe w Europiemury obronne, baszty Wysoki Herman i Gruba Małgorzata,średniowieczne ulice Tallina –Długa i Krótka Noga, Ratuszostatni zachowany ratusz w stylu gotyckim w całej północnej części Europy, pałac i ogrody Kardiorg. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Rygi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (25.08.2023)

Śniadanie. Przejazd do Wilna i poznawanie jego uroków: Stare Miasto: Ostra Brama, Sobór Św. Ducha miejsce prawosławnych pielgrzymek do grobu 3 Męczenników uznanych za świętych (jedna z najpiękniejszych cerkwi w Wilnie)brama Bazylianów, Ratusz Wileński, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński, gdzie studiowali Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki, Katedra św. Stanisława z najpiękniejsząKaplicą św. Kazimierza, „zaułek”gotycki,  Kościół Św. Anny – wpisany na listę UNESCO i pomnik Mickiewicza. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (26.08.2023)

    Śniadanie. Przejazd do Trok – miasteczka malowniczo położonego nad kilkoma jeziorami z pięknym zamkiem na wyspie.Czas wolny na zakup wyrobów z bursztynu, okazja do spróbowania karaimskich kibinów pierogów z mięsem.  XIV wieczny ZamekWitolda oraz Pałac Tyszkiewiczów w Zatroczu zobaczymy z pokładu statku podczas rejsu poJeziorze Galve. Przewodnik zapozna nas z historią miasta oraz tradycjami narodu karaimskiego, który to kiedyś licznie zamieszkiwał w Trokach. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Skały w późnych godzinachnocnych (ok. godz. 24:00 / 1:00).

Cena zawiera:

¨ Transport autokarem wysokiej klasy (klimatyzacja, barek, WC), opłaty drogowe i parkingowe;

¨ Zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami) – 6noclegów: 2Kłajpeda, 2 x Ryga, 1 x Tallin, 1 x Wilno;

¨ Wyżywienie:  6 x śniadania (bufet), 6x obiadokolacje;

¨ Opiekę polskojęzycznego pilota;

¨ Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

¨ Obowiązkowa składkę na Pomocowy Fundusz Turystyczny;

¨ Ubezpieczenie UNIQA (KL wraz z Assistance – 20 000 Eur, w tym koszty leczenia i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur).

¨ Usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu, rejs na Mierzeję Kurońską, audioguide:  

  Dodatkowo płatne:

¨ Dopłata do pokoju 1 os. 650 PLN / os.

 

Drodzy Pielgrzymi udający się na pielgrzymkę do stolic nadbałtyckich w dniach od 20 do 26 sierpnia 2024 proszę o wpłatę zaliczki:

I WPŁATA 900 zł – zaliczka przy zapisie 

II WPŁATA 2000 zł do 1 czerwca

III WPŁATA 130 €  w autokarze w dniu wyjazdu