OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 12 MAJA 2024 r.

 1. W poniedziałek Kościół obchodzi wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, we wtorek święto Świętego Macieja, Apostoła, we czwartek święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, w piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 2. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowanie do niej rozpoczęliśmy Nowenną do Ducha Świętego po nabożeństwie majowym
 3. W poniedziałek 13 maja przypada rocznica Objawień Fatimskich. W tym dniu po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które będzie odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października o godz. 18:00.
 4. Dzisiaj o godz. 17:00 Msza Święta, po Eucharystii spotkanie formacyjne w kościele z rodzicami i kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z klasy 7 i 8.
 5. Dzieci, które w ubiegłym roku były u I Komunii Świętej będą obchodziły rocznicę tej uroczystości w niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 9:30. Zapraszamy te dzieci wraz z rodzicami na spotkanie we wtorek 14 maja o godz. 18.30. Spowiedź dzieci i ich bliskich będzie w piątek 17 maja o godz. 19:00. Będą też spowiadać księża z dekanatu.
 6. W przyszłą niedzielę w parafiach naszego dekanatu  odbędzie się coroczny Dzień Seminaryjny. W tym dniu, wraz z przybyłymi do nas przedstawicielami Seminarium Duchownego w Kielcach, modlić się będziemy  o liczne i święte powołania do kapłaństwa. Ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na seminarium, które utrzymuje się tylko z ofiar wiernych oraz opłat jakie na rzecz seminarium wnosi każda parafia i wszyscy księża pracujący w diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pól w Skale. Procesja rozpocznie się przy krzyżu za mleczarnią na ul. Wolbromskiej o 16:00, następnie pójdzie ulicą Topolową. Prosimy o przygotowanie drugiego ołtarza przy ul. Topolowej. Z Topolowej procesja pójdzie do kościoła na Mszę św. o szczęśliwe zbiory, która będzie odprawiona o godz. 17:00. Druga procesja rozpocznie się przy krzyżu na Słomnickiej o 16:00, pójdzie ulicą Walecznych i ul. Bohaterów Września, Krakowską i Kościelną na Mszę św. do kościoła. Prosimy o przygotowanie drugiego ołtarza przy ul. Bohaterów Września.
 8. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pól w Sobiesękach. Rozpoczęcie przy krzyżu o godz. 16:00, następnie procesja do ołtarzy i Msza św. w remizie o godz. 17:00.
 9. Rodzice dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej złożyli jako dar ołtarza 4000 zł. Będzie on przeznaczony na pokrycie kosztów remontu kościoła. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Pielgrzymi złożyli ofiarę na remont naszego kościoła w wysokości 500 zł. Bóg zapłać.
 11. Prace remontowe w kościele jeszcze się całkowicie nie zakończyły; będą jeszcze z przestawnych rusztowań malowane ornamenty pod sufitem, tak jak to widzimy w prezbiterium oraz ornamenty w oknach. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy o nie, byśmy mogli wypłacić należności.
 12. Jeszcze w poniedziałek w kościele był las rusztowań i rozpoczęło się ich usuwanie oraz przewożenie z garaży i wnoszenie wyposażenia kościoła, tak że już w środę po południu mogliśmy przystąpić do sprzątania świątyni. Za sprawność tej pracy serdecznie dziękujemy Panu Dawidowi Szlachcie Dyrektorowi Firmy Aristo z Krzeszowic prowadzącej prace w naszym kościele oraz wszystkim Pracownikom. Bóg zapłać.
 13. Bóg zapłać Panu Zygmuntowi Błachno za przechowywanie od jesieni w swoich magazynach umeblowania zakrystii oraz tych wszystkich rzeczy, które już się u nas nie mieściły.
 14. Bóg zapłać Panu Pawłowi Boroniowi z Placu Konstytucji za ofiarowanie nam i przywiezienie ziemi na cmentarz przykościelny dla wyrównania miejsca po składowaniu gruzu.
 15. Za pracę koparką przy tym oraz przy usunięciu pniaka Bóg zapłać Panu Andrzejowi Mosurowi.
 16. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Jędrychowskiemu za pracę na cmentarzu przykościelnym i posianie trawy.
 17. Ministrantom i Młodzieży z KSM Bóg zapłać za pracę przy trawniku i przy usuwaniu pniaka.
 18. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych serdecznie dziękujemy za wielki trud włożony sprzątanie kościoła po usunięciu rusztowań i przygotowanie świątyni i jej otocznia na uroczystość I Komunii Świętej.
 19. Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skały dziękujemy z umycie kostki przy kościele. Bóg zapłać.
 20. Niech Bóg wynagrodzi Panu Romanowi Wiewiórze i Pani Marii Miklasińskiej za inicjatywę i piękne odnowienie wiecznych lamp w prezbiterium.
 21. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła Pani Małgosi Jędrychowskiej naszej zakrystiance oraz Pani Stasi Piwowarczyk i Pani Zosi Domagalskiej.
 22. Nie sposób wyliczyć i wypowiedzieć jak duże było zaangażowanie i ile inicjatyw przy tych wszystkich pracach naszych Księży Wikariuszy Andrzeja Wojarskiego i Marcina Reja. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan wynagrodzi Wam tę postawę i dobroć. Bóg zapłać.
 23. W poniedziałek odbędzie się w kaplicy na cmentarzu pogrzeb Ś.P. Stanisławy Morawskiej z ul. Topolowej. O godz. 15:00 Różaniec o 15:30 Msza św. pogrzebowa.
 24. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Św. patronów. Wszystkim życzymy dobrego i szczęśliwego tygodnia.