Cytat

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę  Wielkanocną 7kwietnia 2024 r.

1. W dniu 25 marca Kościół będzie przeżywał Uroczystość Zwiastowania Pańs kiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień        Świętości Życia. W tym roku ze  względu na Wielki Tydzień uroczystość ta  została przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.

Dzień ten został ustanowiony w odpowiedzi na słowa Ojca Świętego   Jana Pawła II zawarte w encyklice Evangelium Vitae ogłoszonej 25 marca       1995 r. Święty Papież Polak pisał w niej: proponuję (…) aby corocznie      w każdym kraju obchodzono Dzień Życia (…) Trzeba, aby dzień ten był       przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków         Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach,      w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i          wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Należy        zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja.

Msze św. w naszej kaplicy jak  w dni powszednie.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Msza Święta a po niej spotkanie formacyjne z kandydatami do Sakramentu Bierzmowaniem z klas VII i i VIII i ich rodzicami.
  2. Rozpoczyna się bliższe przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z rodzicami we wtorek 9 kwietnia i w piątek 12 kwietnia na  18:30.
  3. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki świętych patronów, wszystkim życzymy dobrego i szczęśliwego tygodnia.